Bittdefender recrutează  studenți pasionați de domeniul web și tehnologie pentru poziția de Quality Assurance Engineer.

Responsabilitățile postului nu implică numai game testing sau web testing, ci și:

• Înțelegerea foarte bună a sistemelor de operare și de networking
  • Documentarea despre natura problemelor observate
  • Rezolvarea problemelor identificate, după parcurgerea pașilor de mai sus

Candidatul trebuie să aibă studii superioare în desfășurare sau să fie absolvent al facultăților de Matematică-Informatică sau Politehnică și să gestioneze mai multor proiecte sau sarcini simultan.

Pozițiile disponibile în companie sunt limitate. Mai multe informații despre această oportunitate pot fi consultate aici.

Bitdefender, stabilește încă din 2001, noi standarde de prevenire a amenințărilor și eliminării virusurilor, dezvoltând noi tehnici de detecție de securitate care previn extindere amenințărilor. Aceasta este lider la nivel mondial, fiind prezentă în este 100 de țări în întreaga lume.