Facultatea de Geografie a Universității din București a publicat recent numărul 11 al buletinului informativ Alma Mater Geographia.

Începând cu data de 21 martie 2016, Facultatea de Geografie a Universității din București editează în format electronic Buletinul informativ Alma Mater Geographia, cu scopul mediatizării activităților curriculare și extracurriculare cu caracter geografic.

Ca parte componentă a comunității academice a Universității din București, Facultatea de Geografie consideră această inițiativă benefică, fiind o posibilitate de cunoaștere a activității geografilor bucureșteni.

Cele 10 numere apărute până în prezent ale Buletinului informativ al Facultății de Geografie pot fi consultate aici

Numărul curent al buletinului informativ Alma Mater Geographia poate fi vizualizat aici.