Facultatea de Sociologie și Asistență Socială a Universității din București și Editura Tritonic organizează o multi-conferință inedită intitulată ,,De la realitate la ficțiune, de la idee la carte”. Evenimentul va avea loc marți, 20 decembrie 2016, la Sala de Consiliu a Facultății de Sociologie, (Str. Schitu Măgureanu 9, parter, lângă librărie), la ora 13:00.

La întâlnirea cu autorii Tritonic vor participa Doru Buzducea, Silvia Chindea, Michael Haulică, Bogdan Hrib, Anamaria Ionescu, Gabriel Jderu, Adina Speteanu, Dănuț Ungureanu.
Invitații vor povesti despre cărți academice și despre romane SF, despre idei bune și despre anduranță, despre personaje și acțiune, despre știință și imaginație, despre curiozitate și despre documentare.

La finalul evenimentului va avea loc o sesiune de autografe.

Mai multe detalii despre conferința De la realitate la ficțiune, de la idee la carte pot fi consultate aici.