Institutul de Cercetări al Universității din București (ICUB) anunță redeschiderea programului de Granturi pentru Tineri Cercetători din Universitatea din București.

Cererile de finanțare se primesc permanent, dar cele depuse de la 1 ianuarie până la data de 31 mai  se vor juriza în panelul din luna octombrie/noiembrie, iar cele depuse de la 1 iunie până la 31 decembrie se vor juriza în panelul din luna aprilie/mai.

Granturile se acordă pe o perioadă de 12 luni și sunt în valoare de 25000 lei/grant.

Candidatul trebuie să îndeplinească următoarele criterii de eligibilitate:

• Are deja titlul de doctor, obținut cu maximum 5 ani până la momentul depunerii aplicației.
  • Este într-o relație contractuală de muncă cu Universitatea din București.

Mai multe detalii despre conținutul dosarului de concurs, condițiile minime de performanță și evaluarea proiectelor sunt disponibile pe site-ul ICUB, la următoarea adresă: http://icub.unibuc.ro/index.php/application/young-researchers-grant-ub.