Departamentul de Lingvistică Romanică, Limbi şi Literaturi Iberoromanice şi Italiană al Facultății de Limbi şi Literaturi Străine, prin Secţia de limba şi literatura spaniolă, organizează în zilele de 8 şi 9 martie 2017 evenimentul cu tema “Identităţi feminine în creaţia artistică (Identidades femeninas y creación artística)”, care se va desfăşura în sediul din str. Edgar Quinet, 5-7, după următorul program:

Miercuri, 8 martie 2017, ora 19:30, (sala 313), întâlnire cu Nicoleta Moise, artist vizual şi autoare a expoziţiei “Nu sînt deplin fericită decât aici, în ţara mea (2016)”.

Vizionarea documentarului “Con la pata quebrada” (Diego Galán, 2013)

Joi, 9 martie 2017, ora 19:30, (amf. Hasdeu): Spectacol de teatru: “Violeta viene a nacer (después de vivir un siglo)” a lui Rodolfo Braceli, 1991, în interpretarea trupei Grupo Jota Teatro a Colegiului Naţional “Iulia Hasdeu” din Bucureşti. Punere în scenă de Luis Alburquerque Gonzalo.