Facultatea de Geologie și Geofizică a Universității din București, sub egida Conferințelor de Geologie și Geofizică, organizează vineri, 24 martie 2017, un nou seminar, la care vor participa prof. dr. Marius Stoica și conf. dr. Zoltan Csiki-Sava. Conferința va avea loc loc începând cu ora 12:00, în Amfiteatrul L. Mrazec, aflat la parterul clădirii Universităţii din Bucureşti (Bd. N. Bălcescu, nr. 1).

Prof. dr. Marius Stoica va susține prelegerea Paratethys- evenimente paleogeografice, iar conf. dr. Zoltan Csiki-Sava va prezenta tema Insulele cu dinosauri ale Transilvaniei- O fereastra unică în trecutul Pământului.

Seminariile Departamentului de Geologie includ prezentări bilunare ale activităţilor de cercetare desfăşurate de către membrii departamentului şi colaboratorii acestora.