Departamentul de Consiliere şi Orientare pentru Carieră al Universității din Bucureşti organizează miercuri, 29 martie 2017, workshop-ul ,,Învaţă repede şi bine!”. Evenimentul va avea loc în sala de protocol a cantinei ,,Mihail Kogălniceanu” (Bld. Mihail Kogălniceanu, nr. 36-46,sector 5, în aceeaşi curte cu Facultatea de Drept), în intervalul orar 13:00-16:00.

Prin participarea la acest eveniment, studenții Universității din București:

– vor afla ce este starea de transă şi cum o pot folosi pentru a învăţa pentru examene;

– vor descoperi care sunt efectele pozitive şi beneficiile hipnozei şi auto-hipnozei pentru învăţare;

– vor obţine informaţii despre modul în care pot învăţa cu o mai mare uşurinţă orice fel de material;

– vor învăţa tehnici pentru a-și îmbunătăţi abilitatea şi performanţa de învăţare;

– vor descoperi modalităţi de învăţare eficientă de lungă durată;

– vor afla cum își pot îmbunătăţi capacitatea de memorare pentru a avea succes la examene sau în contexte similare.

Workshop-ul este deschis studenților Universității din Bucureşti interesați să participe la eveniment. Înscrierea la workshop se face prin completarea unui formular disponibil aici și prin trimiterea unui e-mail la adresa contact@dss.unibuc.ro.