Asociaţia Studenţilor Teologi Ortodocşi (ASTO), din cadrul Facultăţii de Teologie Ortodoxă „Justinian Patriarhul” a Universităţii din Bucureşti, organizează cea de-a patra ediţie a Concertului cu scop caritabil ,,Pași spre lumina Învierii”. Evenimentul se va desfăşura la Biserica Sfântul Elefterie Nou – Paraclis patriarhal, joi, 6 aprilie 2017, începând cu orele 18:30.

La concertul ,,Pași spre lumina Învierii” se vor interpreta cântări din perioada Postului Mare, lucrări din repertoriul religios, psaltic și coral.

Interpreții sunt Grupul Psaltic Tronos al Patriarhiei Române – Protopsalt Arhid. Mihail Bucă, Corala Bărbătească Ortodoxă Te Deum Laudamus, dirijor pr. lect. dr. Zaharia Matei, și Corul Academic Divina Armonie, dirijor Col. Marius Cristian Firca.

Suma de bani strânsă în urma concertului cu scop caritabil ,,Pași spre lumina Învierii” va fi redirecționată către un caz umanitar (o familie cu doi copii cu probleme grave de sănătate).

Intrarea este liberă.