Revista Translation Café, No 181, publicată sub auspiciile Universității din București, Consiliului Britanic, Institutului Cultural Român și Uniunii Scriitorilor din România, anunță apariția unor poeme semnate de Ovidiu Genaru, traduse în limba engleză de Ira Beratlief, absolventă a Masteratului pentru Traducerea Textului Literar Contemporan din cadrul Facultății de Limbi și Literaturi Străine a Universității din București.

Cu aceste poeme de Ovidiu Genaru, publicate sub formă de texte paralele în limba engleză și în limba română, Translation Café continuă publicarea unor texte traduse de absolvenți ai Masteratului pentru Traducerea Textului Literar Contemporan, promoția 2016.

Poemele din acest număr au fost alese și traduse din limba română în limba engleză de Ira Beratlief, ca parte din disertația susținută în iunie 2016.

Revista Translation Café No 181 poate fi consultată și descărcată aici.