Miercuri, 1 noiembrie 2017, reprezentanții Serviciului German de Schimb Academic (DAAD) prezintă studenților, absolvenților, doctoranzilor, cercetătorilor și cadrelor didactice ale Universității din București oferta de burse DAAD pentru anul universitar 2018/2019, prin intermediul cărora au oportunitatea de a participa la mobilități de studiu în Germania. Întâlnirea are loc începând cu ora 16:00, în amfiteatrul R2 „Ilie Murgulescu” din cadrul Facultății de Chimie (Bd. Regina Elisabeta, nr. 4 – 12).

Pentru anul universitar 2018-2019, Serviciul German de Schimb Academic (DAAD) oferă peste 100 de burse pentru școli de vară, studii de masterat și stagii de cercetare în cadrul universităților din Germania.

Bursele DAAD sunt oferite pentru programe de masterat și pentru stagii de cercetare desfășurate atât în limba germană, cât și în limba engleză.

Numărul de burse acordate variază în funcție de rezultatele procesului de selecție din anul 2017.

Mai multe informații despre oferta de burse pentru anul universitar 2018/2019 pot fi consultate aici.