Compania General Electrics recrutează studenți pentru un internship plătit pentru echipa de contabilitate și financiar. Principala responsabilitate va fi de a asista o echipă de contabilitate pentru activitățile de închidere lunare, audit statutar și diverse sarcini administrative.

Responsabilități:

• colectarea de documente financiare din diferite departamente pentru a asigura conformitatea legislativă
  • scanarea și arhivarea documentelor financiare
  • procesarea documentelor în sistemul de contabilitate
  • asistarea unei echipe de contabilitate în activitățile de închidere lunare
  • asistarea unei echipe de contabilitate în activitățile de audit

Cerințe:

• student în an terminal la un program de licență sau masterat în domeniu Contabilitate sau Economie
  • buna cunoaștere a pachetului Microsoft Office, în special Microsoft Excel
  • cunoașterea limbii engleze la nivel avansat
  • interes în dezvoltarea profesională
  • comunicativ și orientat către munca în echipă
  • gândire practică

Compania GE oferă internilor posibilitatea de a acumula experiență într-o companie multinațională de contabilitate și un mediu de lucru plăcut.

Pentru a aplica accesați linkul: : http://bit.ly/2eKsVIU sau trimiteți CV-ul la adresa de mail: Joanna.cich@ge.com.

GE este o companie industrial digitală la nivel mondial, care transformă industria cu mașini care funcționează pe bază de software și soluții care sunt conectate, receptive și predictive. GE este organizat în jurul unui schimb global de cunoaștere, “GE Store”, prin care fiecare afacere accesează aceeași tehnologie, piețe, structură. Fiecare invenție produce mai multă inovație și se aplică în toate sectoarele industriale.