Programul de Studii Religioase şi Secţia de Hungarologie din cadrul Facultăţii de Limbi şi Literaturi Străine, Universitatea din Bucureşti, vă invită la masa rotundă Unitarianismul ca experienţă liminală a Reformei, miercuri, 19 octombrie 2016, începând cu ora 17:00, la Catedra de Hungarologie a Facultăţii de Limbi şi Literaturi Străine (Str. Pitar Moş, nr. 7-13, et. I).

La eveniment participă: P.S. Ferenc Bálint Benczédi, Episcop al Bisericii Unitariene Maghiare, Pr. Conf. Dr. Sándor Kovács, Catedra de Istoria Bisericii Unitariene, Institutul Teologic Protestant, Cluj, Pr. Mária Pap, Secretar Episcopal şi Lect. dr. Szilárd Szilagyi, Secţia de Hungarologie, FLLS.

Moderator: Prof. dr. Madeea Axinciuc, Director, Programul de Studii Religioase – Texte şi Tradiţii.