În data de 5 octombrie 2016 au avut loc alegerile pentru Consiliul pentru Studiile Universitare de Doctorat C.S.U.D. (un conducător de doctorat și doi studenți-doctoranzi), validate de C.S.U.D. în data de 7 octombrie 2016. Reprezentant al conducătorilor de doctorat din Universitatea din București a fost ales prof. dr. Băran Virgil – Facultatea de Fizică, domeniul fizică, iar reprezentanţi ai studenţilor-doctoranzi din UB: student-doctorand Penciu Doina-Marina – Facultatea de Istorie, domeniul istorie și student-doctorand Udriște Ana-Maria – Facultatea de Drept, domeniul drept.

Mai multe informații despre alegerile pentru Consiliul pentru Studiile Universitare de Doctorat C.S.U.D. pot fi consultate aici.