Cercul de Studii Scandinave al Departamentului de Limbi Germanice din cadrul Facultății de Limbi și Literaturi Străine organizează vineri, 18 noiembrie 2016, a III-a ediție a Sesiunilor de comunicări științifice ale studenților și alumnilor scandinaviști, sub egida ,,20 de ani de Filologie Suedeză în România”.

Participarea la conferință se face exclusiv pe bază de înscriere. Informații legate de locurile disponibile și taxa de participare se pot obține la următoarele adrese: carmen.vioreanu@lls.unibuc.ro sau octavian.d.codrea@gmail.com.

Comitetul organizatoric este alcătuit din președinte, lect. dr. Carmen Vioreanu, administratorii: Octavian Daniel Codrea (Engleză-Suedeză anul lll), Flavia Mihaela Golumbeanu (Engleză-Suedeză anul ll), Simona Larisa Dima (Franceză-Suedeză anul ll) și următorii îndrumători științifici: prof. dr. Andrei Avram (comunicările 17,18), prof. dr. Ioana Gogeanu (comunicarea 9), prof. dr. Horațiu Decuble (comunicarea 11), lect. dr. Björn Apelkvist (comunicările 4-6), lect. dr. Carmen Vioreanu (comunicările 1-3, 7, 8, 10, 12, 13, 15, 16, 19, 20).

Programul ediției a III-a a Sesiunilor de comunicări științifice ale studenților și alumnilor scandinavisți poate fi consultat aici.