Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării a Universității din București, Asociația Formatorilor în Jurnalism și Comunicare (AFCOM) și Universitatea Lumière Lyon 2 organizează în perioada 16-17 martie 2017 cea de-a cincea ediție a conferinței internaționale Understanding Transition. Anul acesta tema conferinței este ”Developing Dialogic Communication”. Conferința va avea loc joi, 16 martie 2017, la Regus City Center (C.A. Rosetti, nr. 17, sector 2) și vineri, 17 martie 2017, la TechHub (Strada Nicolae Filipescu, nr. 39-41).

Invitații speciali la eveniment vor fi Louise Phillips, profesor și coordonatoare a Centrului de Comunicare Dialogică, Department of Communication and Arts, Roskilde University, Denmark și Pierre Morelli, profesor la Centrul de cercetare CREM (Centre de recherche sur les médiations), UFR Sciences humaines et sociales – Metz, Université de Lorraine.

Mai multe informații despre conferința internațională Understanding Transition V – Developing Dialogic Communication pot fi consultate aici.