Contemporary Literature Press, sub auspiciile Universității din București, The British Council, Institutului Cultural Român și Ambasadei Irlandei, lansează vineri, 24 martie 2017, ediția online a volumului Cristina Comandașu. În universul muzicii cu… Octavian Paler și Antoaneta Ralian. Radio România Muzical: 20 de ani, publicat de Cristina Comandașu și editat de Lidia Vianu.

Publicarea acestui volum la Contemporary Literature Press, în contextul în care Radio România Muzical împlinește 20 de ani, reprezintă un omagiu adus în primul rând supremei libertăți a muzicii clasice, arta fără frontiere.

Volumul Cristina Comandașu. În universul muzicii cu… Octavian Paler și Antoaneta Ralian. Radio România Muzical: 20 de ani poate fi consultat și descărcat aici.