Facultatea de Geologie și Geofizică a Universității din București, prin Departamentul de Geologie, organizează joi, 6 aprilie 2017, prelegerea intitulată ,,Veniți din Africa? Poate nu… Excursioniștii transoceanici în Cretacicul din România”. Evenimentul va avea loc la sediul Facultății de Geologie și Geofizică (Bd. N. Bălcescu, nr. 1), în amfiteatrul 2A, începând cu ora 18:00.

Prelegerea ,,Veniți din Africa? Poate nu… Excursioniștii transoceanici în Cretacicul din România” va fi susținută de conf. univ. dr. Zoltan Csiki-Sava, cadru didactic la Departamentul de Geologie al Facultății de Geologie și Geofizică din Universitatea din București.

Mai multe detalii despre programul complet al Seminariilor Departamentului de Geologie, eveniment științific bilunar, pot fi consultate aici.