Facultatea de Istorie a Universității din București organizează în perioada 24-28 aprilie 2017 Săptămâna Porților Deschise la Istorie. Manifestarea include o serie de evenimente dedicate liceenilor și tuturor celor interesați de oferta educațională a facultății, atât pentru programele de licență, cât și pentru cele de master:

• Cursuri deschise publicului la toate programele facultății (licență și master);
  • Conferințe de prezentare a programelor de studiu (licență și master) oferite de facultate;
  • Workshopuri organizate de cercurile studențești;
  • Workshopuri organizate de Asociația Studenților la Istorie ”Dacia”;
  • Prezentări pe teme de cercetare diverse susținute de doctoranzii facultății;
  • Evenimente organizate de Asociația Alumni Istorie.

Toți cei care doresc să participe la evenimentele din cadrul Săptămânii Porților Deschise la Istorie se pot programa la nr. de telefon 021.314.53.89 sau la una din adresele de e-mail secretariat@istorie.unibuc.ro; contact@istorie.unibuc.ro

Programul complet al manifestărilor dedicate prezentării programelor de licență este disponibil aici.

Programul evenimentelor de prezentare a programelor de master poate fi consultat aici.