Mindcraft Academy oferă oportunitatea studenților Universității din București de a se înscrie într-un program de mentorat în domeniul financiar, indiferent de profilul la care studiază.

Dacă îți dorești să înțelegi ce înseamnă banking, antreprenoriatul, dar și intraprenoriatul în domeniul bancar, ai ocazia să înveți de la profesioniști în domeniu. Totodată, prin programul oferit de Mindcraft Academy, desfășurat de BRD vei învăța lucruri practice cu aplicabilitate imediată atât în viața profesională, cât și în cea personală și vei explora posibilitățile de inovare într-o lume din ce în ce mai dinamică și plină de tehnologie.

Proiectul își propune să ofere o serie de activități pentru studenți și masteranzi, printre acestea se numără:

• Susținerea unor ateliere și training-uri pe teme legate de dezvoltarea competențelor soft: comunicare, lucru în echipă, motivație, gândire laterală, management al conflictelor și al diferențelor, management de proiect etc.;
  • Susținerea unor ateliere, training-uri și simulări pe teme legate de dezvoltarea competențelor specifice industriei bancare și antreprenoriatului: marketing, vânzări, HR, cash management, analiză financiară, risc, compliance;
  • Oferirea de mentorat în vederea consolidării procesului de învățare, cu sprijin din partea BRD și a Universității din București – familiarizare cu meseriile bancare în funcție de interesele si nevoile concrete identificate;
  • Recrutarea pentru implicarea în stagii de internship-uri în cadrul BRD;
  • Organizarea unui concurs final de tip hackaton de către BRD, care va testa competențele dobândite în rândul studenților și masteranzilor Universității din București.

Te poți înscrie la acest program de mentorat prin completarea formularului de candidatură și trimiterea acestuia la adresa andreea-stefania.buzec@brd.ro. Termenul limită de înscriere este 27 februarie 2018.