Institutul de Cercetări al Universității din București (ICUB) va găzdui vizita profesorului Jeffrey Isaac (Indiana University, Bloomington), redactor-şef Perspectives on Politics, APSA Journal.Vineri, 7 octombrie 2016, profesorul Isaac va susține prelegerea Is There Illiberal Democracy? A Problem with no Semantic Solution. Evenimentul se va desfășura la sediul Facultății de Sociologie și Asistență Socială (șos. Panduri, nr. 90), sala 201, parter, începând cu ora 15:00.

Mai multe informaţii despre profesorul Jeffrey Isaac pot fi consultate aici.

Conferința este organizată de către Oana Băluță, Prof. Asociat la Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării a Universității din București, câștigătoare a Competiției de granturi pentru tineri cercetători ICUB 2016 cu proiectul  ”Is incumbency a predictor of political support for women? Does incumbency reduce gender bias in candidate selection?”.